Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020

10 października br. w Akademii Pomorskiej odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020. Po raz 51. w gmachu Uczelni zabrzmiało „Gaudeamus”.

Wykład inauguracyjny wygłosił dr hab. Mikołaj Tarkowski, prof. AP z Instytutu Prawa i Administracji. Wykład był zatytułowany „Akademie i uniwersytety jako miejsca kształtowania się kultury prawnej na ziemiach polskich”. Naszą uroczystość zaszczyciło swoją obecnością wielu Gości – w ich gronie posłowie i senatorowie: Rzecznik Rządu RP i Poseł na Sejm RP Piotr Müller, Poseł na Sejm RP Zbigniew Konwiński i Senator Kazimierz Kleina, Prezes Sądu Apelacyjnego w Gdańsku – Artur Lesiak, Sędzia Sądu Okręgowego Piotr Schab, Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów  Sądów Powszechnych i Sędzia Sądu Rejonowego Michał Lasota, Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych, a także przedstawiciele władz wojewódzkich i regionalnych,  przedstawiciele Urzędu Miasta Słupska i Rady Miasta, wielu instytucji oraz firm, które reprezentuje Słupska Izba Przemysłowo-Handlowa i Słupski Inkubator Technologiczny, reprezentanci uczelni wyższych polskich i zagranicznych oraz szkół, jak również środowiska prawniczego i medycznego, duchowieństwa i służb mundurowych.

Wszystkim naszym Gościom serdecznie dziękujemy za udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego!

Zob. zdjęcia: