Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Radio Słupsk - słuchaj, komentuj, rozmawiaj
Godło
Akadamia Pomorska Słupsk
Świąteczne prezenty dla dzieci z Tanzanii

Świąteczne prezenty dla dzieci z Tanzanii

Wielkim sukcesem zakończyła się świąteczna zbiórka prezentów dla dzieci z Tanzanii prowadzona przez Koło Naukowe “Pomeranian Linguists”, działające przy Katedrze Neofilologii AP w Słupsku.

       W ciągu zaledwie czterech dni zebrano łącznie ponad 200 kilogramów podarków, w tym m.in. artykułów szkolnych, książek, zabawek, gier planszowych, artykułów higienicznych oraz ubrań. W ramach akcji towarzyszącej zebrano również ponad 100 kartek pocztowych oraz listów. Wszystkie dary i życzenia trafią do sierocińca prowadzonego przez St. Teresa Orphanage Foundation w Songea w Tanzanii.

     Do zbiórki włączyli się nie tylko studenci i pracownicy całej naszej uczelni, ale także uczniowie i nauczyciele słupskich oraz bytowskich szkół, m.in. Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 6,  Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie.

       Inicjatorką i koordynatorką przedsięwzięcia jest studentka II roku SDS filologii angielskiej Edyta Darznik, która w minionych latach indywidualnie obdarowywała instytucje działające na rzecz dzieci w Tanzanii, Namibii i Zambii oraz pojechała do pracy w charakterze wolontariuszki do sierocińca w Songea. Opiekunem Koła Naukowego “Pomeranian Linguists” jest dr hab. Marek Łukasik, prof. AP.

        Koło Naukowe “Pomeranian Linguists” pragnie serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom za ich piękny gest, a władzom Uczelni i Katedry za wsparcie organizacyjne i logistyczne. W szczególny sposób Koło pragnie podziękować pani Leokadii Juszczykowskiej, specjaliście w Katedrze Neofilologii, za jej nieocenioną pomoc na każdym etapie realizacji projektu.

        Zapraszamy do udziału w kolejnych zbiórkach!

Zob. zdjęcia:

 

Znajdziesz nas tutaj