KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Środa z Debatą - "Chiny w zmieniającym się świecie”.

Czy Chiny stają się największym globalnym graczem? Między innym o tym rozmawiali goście debaty realizowanej w ramach Projektu "Aktywna Akademia".

W dyskusji udział wzięli:

1. Marek Bednarz – doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce. Pracownik Instytutu Bezpieczeństwa i Zarządzania Akademii Pomorskiej w Słupsku.

2. Radosław Pyffel - kierownik studiów chińskich na Akademii Leona Koźmińskiego. W latach 2016-2018 przedstawiciel Polski w Azjatyckim Banku Inwestycji Strukturalnych. W latach 2018-2020 Pełnomocnik Zarządu PKP Cargo ds. rynków wschodnich i rozwoju spółki w krajach tzw. Nowego Jedwabnego Szlaku.

3. Dawid Rogacz - doktor filozofii oraz sinolog specjalizujący się w badaniach nad filozofią chińską i filozofią dziejów. Autor m.in. monografii Chinese Philosophy of History. From Ancient Confucianism to the End of the Eighteenth Century (Bloomsbury 2020). Adiunkt w Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.