KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Spotkanie z dr Joanną Ostrowską w Akademii Pomorskiej

8 marca br. gościła w naszej Uczelni z wykładem i promocją najnowszej książki pt. „Przemilczane. Seksualna praca przymusowa w czasie II wojny światowej” dr Joanna Ostrowska z Uniwersytetu Jagiellońskiego, z Instytutu Judaistyki.

Na spotkanie z Autorką zapraszamy 8 marca br. o godz. 17:00 do Kawiarni artystycznej ANTRAKT przy ul. Kilińskiego 11 w Słupsku.

Joanna Ostrowska – doktor nauk humanistycznych w zakresie historii (Wydział Historyczny UJ), absolwentka Instytutu Sztuk Audiowizualnych UJ, Katedry Judaistyki UJ i Gender Studies UW. Studiowała również produkcję filmową i telewizyjną na PWSFTViT w Łodzi. Zajmuje się tematyką związaną ze zjawiskiem przemocy seksualnej w trakcie II wojny światowej i zapomnianymi ofiarami nazizmu. Krytyczka filmowa i selekcjonerka Krakowskiego Festiwalu Filmowego; pracowała jako dramaturg przy spektaklach teatralnych Małgorzaty Wdowik i Marty Ziółek.

Zob. zdjęcia: