KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Słupski Bieg Kaziuków - "Kaziukowa Piątka"

16 marca 2019 r. odbyła się w naszym mieście impreza biegowa Słupski Bieg Kaziuków – "Kaziukowa Piątka". Cele tego wydarzenia to: pomoc z sercem dla Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Słupsku, popularyzacja biegania jako czynnej formy wypoczynku i najprostszej formy ruchu oraz propagowanie zdrowego stylu życia poprzez sport.

Organizatorzy: Modular Consulting i Parafia pw. św. Jana Kantego w Słupsku.

Miło nam poinformować, że wśród prawie trzystu zawodników wzięła udział grupa studentów naszej Uczelni z kierunku Bezpieczeństwo Narodowe e-learning: Szymon Deliga, Arkadiusz Paździoro, Daniel Kapusta Daniel i Ariel Gruszczyński. Opiekunem grupy był mgr Marek Pasławski ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu AP w Słupsku. Jednym z organizatorów wydarzenia był ks. Łukasz  Bikun, Duszpasterz Akademicki.

Gratulujemy serdecznie uczestnikom i zapraszamy na dalsze imprezy biegowe i wydarzenia sportowe organizowane przez Studium Wychowania Fizycznego i Sportu naszej Uczelni oraz Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego.

Zob. zdjęcia: