Seminarium Naukowo-Metodyczne W POSZUKIWANIU „KLUCZA DO UCZENIA SIĘ”.

Instytut Pedagogiki, Zakład Psychologii we współpracy z EDUCOLA (Gdańsk), zorganizował w dniach 21-22 lutego 2020 r. Seminarium Naukowo-Metodyczne W POSZUKIWANIU „KLUCZA DO UCZENIA SIĘ”.

Celem seminarium było z jednej strony, poszerzenie wiedzy na temat teorii społeczno-kulturowej Lwa Wygotskiego, a z drugiej strony wskazanie praktycznych zastosowań tej pedagogiki w codziennej pracy z dzieckiem przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Seminarium składało się z dwóch części: naukowej w której wysłuchać można było wykładu dr hab. Agnieszki Zalewskiej-Meler, prof. AP na temat kultury ruchu dziecka w wieku przedszkolnym. O sylwetce Lwa Wygotskiego opowiedział dr Jacek Kowalczyk. Recepcję założeń teoretycznych Wygotskiego w pracy edukacyjnej w prelekcji Gdzie Wygotski spotkał Sherborbe przybliżyła dr Maria Aleksandrowicz - pomysłodawczyni seminarium. Natomiast o tym, że nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria przekonywała Ida Winiarek z Key to Learning w Polsce.Druga część - metodyczna pozwoliła studentkom i studentom nabyć praktycznych umiejętności przydatnych w pedagogicznej pracy zawodowej.

image alt text