Profesor wizytujący w Zakładzie Filologii Rosyjskiej

W okresie od 13-24 stycznia 2020 roku szczególnym gościem Katedry Neofilologii jest Profesor Swietłana Charczenko – Prodziekan ds. nauki Wydziału Dziennikarstwa i Komunikacji Narodowego Uniwersytetu Wykorzystania Zasobów Biologicznych Ukrainy w Kijowie.

image alt text

Pani Profesor, jako wybitna specjalistka w dziedzinie językoznawstwa teoretyczno-opisowego, terminologii i semantyki, realizuje w Zakładzie Filologii Rosyjskiej zajęcia z zakresu gramatyki opisowej i wstępu do językoznawstwa ze studentami I i II roku studiów licencjackich.

Wiedza i profesjonalne podejście do realizacji procesu dydaktycznego profesor Swietłany Charczenko, a także serdeczny stosunek do grup studenckich, zrozumienie ich potrzeb edukacyjnych i trudności w przyswajaniu języka obcego, stworzyły wyjątkową atmosferę zajęć, przepełnioną rzetelną pracą, dążeniem do osiągnięcia wyznaczonych celów kształcenia, a jednocześnie nieprzymuszoną aktywnością studentów zaintrygowanych zagadnieniami lingwistyki normatywnej.

Z podziękowaniami za trud nauczania, pozostajemy z nadzieją na kolejne spotkania.

image alt text