Prestiżowa nagroda dla prof. Piotra Kołakowskiego

Z prawdziwą radością informujemy, że w tegorocznym konkursie im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego prof. Piotr Kołakowski z Instytutu Historii i Politologii naszej Uczelni

za opublikowaną wspólnie z prof. Michałem Jarneckim monografię pt. „Ukraiński Piemont. Ruś Zakarpacka w okresie autonomii 1938-1939” (Oficyna Wydawnicza RYTM, Warszawa 2017), otrzymał nagrodę główną. Serdecznie gratulujemy!

Uroczyste wręczenie tej prestiżowej nagrody odbędzie się 14 grudnia br. w Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Nagroda im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego ustanowiona została w 2001 roku przez Polskie Towarzystwo Historyczne – Oddział w Krakowie i Wydział Historyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przyznawana jest ona corocznie w uznaniu wybitnych osiągnięć jednemu z grona polskich oraz zagranicznych autorów zajmujących się dziejami Europy Środkowo-Wschodniej XIX i XX wieku.

image alt text