Otwarcie Centrum Kultury Kazachskiej w Akademii Pomorskiej

23 maja br. odbyło się w Akademii Pomorskiej w Słupsku podpisanie umowy dotyczące otwarcia Centrum Kultury Kazachskiej z udziałem JM Rektora naszej Uczelni dr. hab. inż. Zbigniewa Osadowskiego, prof. AP, i Pani prof. zw. dr hab. Aktolkyn Kulsariyevej, Prorektora ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej. Po nim nastąpiło uroczyste otwarcie Centrum Kultury Kazachskiej w Akademii Pomorskiej w Słupsku, w Instytucie Neofilologii

z udziałem JM Rektora naszej Uczelni dr. hab. inż. Zbigniewa Osadowskiego, prof. AP,  Pani Prorektor ds. Kształcenia i Studentów dr hab. Danuty Gierczyńskiej, prof. AP, Pani Prof. dr hab. Galiny Nefaginy, prof. zw. AP, oraz dr. hab. Tadeusza Osucha, prof. AP, a także Pracowników i Studentów z Instytutu Neofilologii Akademii Pomorskiej. Naszymi  Gośćmi były Pani prof. dr hab. Aktolkyn Kulsariyeva, Prorektor ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej oraz Pani docent Madina Abayeva z Kazachskiego Narodowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Abaya w Ałmaty .

Otwarcie Centrum to wynik intensywnej i konsekwentnie realizowanej współpracy międzynarodowej naszej Uczelni, w ramach której Kazachstan zajmuje ważne miejsce. Centrum to ma wzmocnić polsko-kazachską współpracę naukową, ale także przybliżyć mieszkańcom naszego miasta i regionu kulturę i tradycję Kazachstanu.

Zob. zdjęcia: