KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Nowy kierunek studiów w naszej Uczelni - Inżynieria cyberprzestrzeni

Jeżeli wiążesz swoją przyszłość z instytucjami zajmującymi się cyberbezpieczeństwem lub chcesz zostać pracownikiem mediów: dziennikarzem radiowym, telewizyjnym lub internetowym, studia na kierunku Inżynierii cyberprzestrzeni są właśnie dla Ciebie!

Oprócz znajomości zagadnień z zakresu podstaw nauk społecznych i bezpieczeństwa personalnego zdobędziesz wiedzę z zakresu procedur i zasad związanych z szeroko rozumianym cyberbezpieczeństwem, w tym procedur i zasad przeciwdziałania zagrożeniom pojawiającym się w sieciach informatycznych; zdobędziesz umiejętności specjalistyczne pozwalające na skuteczną walkę z zagrożeniami w cyberprzestrzeni, w tym walkę z hakingiem i różnymi formami cyberprzestępczości, a także nauczysz się szyfrowania i deszyfrowania danych, zabezpieczania systemów informatycznych oraz bezpiecznej transmisji danych w sieciach.

W czasie studiów będziesz miał szansę na wybór jednej z dwóch specjalności. Cyberbezpieczeństwo z elementami kryptografii i kryptologii przygotuje Cię do tworzenia zabezpieczeń i walki z zagrożeniami cybernetycznymi w lokalnych sieciach informatycznych. Staniesz się ekspertem w administrowaniu systemami informatycznymi oraz ochronie i zarządzaniu bezpieczeństwem cyberprzestrzeni przedsiębiorstw. Dowiesz się, w jaki sposób chroni się dane wrażliwe użytkowników, poznasz narzędzia do walki z cyberprzestępczością oraz zgłębisz tajniki uzyskiwania dowodów takich przestępstw w sieci. Z kolei inżynieria cybermediów zaoferuje Ci przeszkolenie w dziedzinie funkcjonowania każdego rodzaju mediów. Poznasz skuteczne techniki autoprezentacji; występy publiczne już nigdy nie będą powodem do stresu. Nauczysz się obsługi programów komputerowych do przetwarzania tekstu i obrazu, a także pod kątem prawnym poznasz podstawy dziennikarstwa e-medialnego.

Serdecznie zapraszamy !