KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Nowe czasopismo naukowe w naszej Uczelni

Miło nam poinformować, że Akademia Pomorska otrzymała zgodę na wydawanie nowego rocznika, prawniczego czasopisma naukowego (pod redakcją dr. hab. Przemysława Dąbrowskiego, prof. AP), zatytułowanego: „Journal of Polish-Georgian Law”.

Periodyk będzie redagowany wspólnie z Wydziałem Prawa Państwowego Uniwersytetu im. Ivane Javakhishvili w Tbilisi oraz Tbilisi Open University. Głównym celem czasopisma jest zaprezentowanie Czytelnikom ustroju i współczesnych systemów prawnych Polski oraz Gruzji, a także przedstawienie historii prawa, ustroju i myśli polityczno-prawnej obydwu państw. Artykuły w „Journal of Polish-Georgian Law” będą publikowane w językach angielskim i rosyjskim. Wydanie pierwszego numeru planujemy na 2020 rok.