Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

Aktywna Akademia Godło Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
Akadamia Pomorska Słupsk

Nowa publikacja w Instytucie Nauk Ścisłych i Technicznych

"Zostań mistrzem matematyki. Zbiór zadań z Ligi Matematycznej z rozwiązaniami. Tom IV to najnowsza publikacja autorstwa dr Ireny Domnik, dr Zofii Lewandowskiej i dr Małgorzaty Turowskiej, będąca zbiorem zadań z organizowanej przez autorów Ligi Matematycznej, która zdobyła wyróżnienie w prestiżowym konkursie Popularyzator Nauki 2021.

Oddajemy w dobre ręce już kolejny, czwarty, tom zbioru zadań „Zostań mistrzem matematyki. Zbiór zadań z Ligi Matematycznej z rozwiązaniami”. Prezentujemy w nim zadania ze wszystkich etapów i poziomów konkursu w latach szkolnych 2016/2017, 2017/2018 oraz 2018/2019. Zbiór zadań przeznaczony jest dla wszystkich miłośników matematyki, dla przyszłych uczestników konkursów i olimpiad matematycznych, w szczególności dla uczniów biorących udział w Lidze Matematycznej im. Zdzisława Matuskiego. Oczekujemy, że ze zbioru skorzystają nauczyciele matematyki, studenci matematyki specjalności nauczycielskiej oraz wszyscy dorośli entuzjaści królowej nauk. Rozwiązania zadań, zwłaszcza tych w szkole podstawowej, nie wymagają rozległej wiedzy matematycznej – bardziej liczą się pomysłowość, umiejętność logicznego myślenia i wnioskowania.
W naszym zbiorze Czytelnik znajdzie zadania, których samodzielne rozwiązanie sprawi mu wyjątkową radość i satysfakcję, stanowić będzie kolejny etap intelektualnej przygody z matematyką. Wszystkie prezentowane zadania mają pełne rozwiązania, niektóre zawierają nawet dwa sposoby dojścia do wyniku. Zachęcamy również do własnych, być może ciekawszych i oryginalniejszych rozwiązań.
Liga Matematyczna im. Zdzisława Matuskiego to prestiżowy konkurs umiejętności matematycznych ze szkoły podstawowej, gimnazjum (do roku szkolnego 2018/2019) oraz szkoły ponadgimnazjalnej organizowany przez matematyków Akademii Pomorskiej w Słupsku we współpracy z nauczycielami I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. (Fragment Wstępu)

 

Publikację można kupić pod poniższym linkiem:

https://wydawnictwo.apsl.edu.pl/matematyka/250-zostan-mistrzem-matematyki-t-4.html

Znajdziesz nas tutaj