Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

Aktywna Akademia Godło Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
Akadamia Pomorska Słupsk

Nowa publikacja w Instytucie Filologii

"Kaszëbskô smara. Oficyny wydawnicze Kaszub. Działalność i znaczenie" to najnowsza publikacja pod redakcją prof. Daniela Kalinowskiego, pracownika Katedry Filologii Polskiej.

 

Zbiór "Kaszëbskô smara. Oficyny wydawnicze Kaszub. Działalność i znaczenie" podzielony został na trzy części. W pierwszej akcentujemy aktywność wydawców i ich zabiegi, które przynosiły efekty w postaci publikowania konkretnych tytułów książkowych lub prasowych. W drugiej części bardziej skupiamy się na samych oficynach, wskazując na specyfikę działalności czy opisie/wykazie wydrukowanych pozycji. Wreszcie w trzeciej zamieszczamy wypowiedzi, które wskazują na publikacje ruchu muzycznego, które istnieją w podobnym, choć nie identycznym kręgu odbiorców tradycji kaszubskiej.
Przedstawiana dziś czytelnikom monografia powstaje jako wynik wspólnych inicjatyw naukowych Akademii Pomorskiej, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie oraz Instytutu Kaszubskiego. Prezentuje wypowiedzi uznanych znawców tematu (także zagranicznych) oraz aktywność doktorantów i badaczy kaszubskich. Mamy nadzieję, że nasza propozycja przybliża szerszemu kręgowi odbiorców poruszaną tutaj tematykę i wywołuje chęć stałego uczestnictwa we współczesnym, różnorodnym i – co najważniejsze – kaszubskim ruchu wydawniczym. (Fragment Wstępu)

 

Publikację można kupić pod poniższym linkiem:

https://wydawnictwo.apsl.edu.pl/filologia-polska/249-kaszebsko-smara-oficyny-wydawnicze-kaszub-dzialalnosc-i-znaczenie.html

Znajdziesz nas tutaj