Liga Matematyczna - rekordowa liczba młodych matematyków w Akademii Pomorskiej

Trwa osiemnasta edycja konkursu matematycznego „Liga Matematyczna im. Zdzisława Matuskiego” współorganizowanego przez Instytut Matematyki we współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku.

Po sprawdzeniu pierwszego zestawu zadań, przysłanych przez uczniów, okazało się, że w tym roku w konkursie bierze udział 1203 uczestników – to największa liczba uczniów w historii konkursu!

W roku szkolnym 2018/2019 Liga Matematyczna jest skierowana do trzech grup uczestników:

• kategoria: uczniowie szkoły podstawowej do klasy 6
  • kategoria:  uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniowie 3 klas gimnazjalnych
  • kategoria: uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Wśród 1203 uczestników konkursu jest: 573 uczniów ze szkoły podstawowej, 503 z gimnazjum oraz 127 osób ze szkoły ponadpodstawowej.

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom za przyjęcie zaproszenia do udziału w Lidze Matematycznej i życzymy wielu sukcesów w kolejnych etapach konkursu!