KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Konkurs Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uprzejmie informuje, że w 2020 r. odbędą się dwa nabory wniosków do konkursów w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki:

I termin naboru: 25 września 2020 r. –  30 października 2020 r.

W ramach modułu Dziedzictwo narodowe będą obowiązywały następujące obszary priorytetowe:

• Zesłania, deportacje i powroty od czasów nowożytnych;
  • Spuścizna emigracji wojennej i powojennej od 1939 roku;
  • Polska kultura cyfrowa – kompendia wiedzy: encyklopedie, słowniki, leksykony, katalogi, etc.;
  • Kontynuowanie fundamentalnych prac dokumentacyjnych, słownikowych i bibliograficznych;
  • Kontynuowanie edycji krytycznych pism uznanych autorów.

W przypadku modułu Fundamenty tematem konkursu będzie: Walka o granice II Rzeczypospolitej w badaniach, historiografii i świadectwach kultury polskiej (kompendia wiedzy).

II termin naboru: 21 grudnia 2020 r. –  31 stycznia 2021 r.

• Dziecko i dzieciństwo w polskiej kulturze oraz historii – kompendia wiedzy: encyklopedie, słowniki, leksykony, katalogi, etc.;
  • Przekłady literatury obcej w Polsce – kompendia wiedzy: bibliografie, słowniki, leksykony, encyklopedie, etc.;
  • Kontynuowanie edycji krytycznych pism uznanych autorów.

W przypadku modułu Fundamenty tematem konkursu będzie: Patriotyzm w świadectwach osobistych – pamiętniki, listy, dzienniki, fotografie, albumy, utwory muzyczne, etc.

Wnioski składać należy za pośrednictwem: osf.opi.org.pl

Więcej informacji w KOMUNIKAT  oraz w Biurze ds. Nauki (aleksandra.ziolek@apsl.edu.pl)

Do pobrania: