Komunikat końcowy wieloboju rekreacyjnego dla maturzystów

Pracownicy Studium Wychowania Fizycznego i Sportu AP w Słupsku zaprosili  słupskich maturzystów na wielobój rekreacyjny.

Słupsk 15.11.2019 r.

Komunikat końcowy wieloboju rekreacyjnego dla maturzystów

W zawodach w dniu 15.11. 2019r. startowali reprezentanci: ZS Technicznych, ZS Budowlanych i KU, V LO, ZS Informatycznych,  ZS Sportowych. Reprezentację stanowiło osiem osób (4 dz.+ 4 chł.) podzielonych na dwa zastępy (A i B, oba zastępy 2 dz+2 chł.).

Zastęp A rywalizował w konkurencjach: konkurs celności strzału na bramkę, konkurs rzutów do kosza, konkurs łuczniczy, siła dłoni (dynamometr).  Zastęp B rywalizował  w konkurencjach: dart – a) max pkt // b) najbliżej  30 pkt, 500m na ergometrze wioślarskim, rzut beretem na odległość. Cała ósemka rywalizowała dodatkowo w konkurencji skok w dal z miejsca (pomiar własnymi stopami).

Po podsumowaniu punktów wielobojowych uzyskiwanych w każdej z dziewięciu konkurencji uzyskano następujące rozstrzygnięcie:

1. ZS Informatycznych – 35 pkt, (Kinga, Martyna, Krystian, Damian –A,  Wiktoria, Nikola, Arek, David –B)
  2. ZS Budowlanych i KU – 30 pkt,
  3. V LO – 29 pkt,
  4. ZS Sportowych – 22,5 pkt,
  5. ZS Technicznych – 20,5 pkt.

W atmosferze wspaniałej zabawy rozegrano też konkurs łuczniczy opiekunów reprezentacji. W tej konkurencji zwyciężczynią okazała się mgr Bogusia Krzysztofowicz broniąca barw V LO. Na koniec zawodów pierwsze trzy reprezentacje uhonorowano nagrodami rzeczowymi, pozostałe ekipy - drobnymi gadżetami przekazanymi przez Biuro Promocji AP w Słupsku oraz SWFiS. Upominkami podziękowano też kadrze dydaktycznej wszystkich reprezentacji. Nagrody wręczał kierownik SWFiS dr Robert Bąk wraz z wykładowcami Studium - mgr M. Bieńkowską, mgr M. Pasławskim i mgr M. Zawadzkim.

Turniej przebiegł bardzo sprawnie także dzięki pomocy mgr Haliny Pileckiej (SWFiS). Impreza była bardzo udana i dostarczyła mnóstwa emocji. Pracownicy Studium Wychowania Fizycznego i Sportu zapowiadają kolejną edycję.