Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

Aktywna Akademia Godło Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
JM Rektor dr hab. inż. Zbigniew Osadowski, prof. AP - rozpoczyna 2. kadencję

JM Rektor dr hab. inż. Zbigniew Osadowski, prof. AP - rozpoczyna 2. kadencję

1 września rozpoczyna się druga kadencja JM Rektora dr. hab. inż. Zbigniewa Osadowskiego, prof. AP na lata 2020-2024. Dokładnie 11 marca 2020 r. Kolegium Elektorów wybrało Pana Rektora, by przez kolejne cztery lata reprezentował naszą Alma Mater.

 

image alt text

 

Dr hab. inż. Zbigniew Osadowski, prof. AP z wykształcenia jest geobotanikiem. Naukowo zajmuje się biologią. Jako pracownik Zakładu Botaniki i Ochrony Przyrody AP specjalizuje się w geobotanice i ochronie przyrody. Bada m.in. ekologię ekosystemów źródliskowych i torfowiskowych Pomorza. Ponadto zajmuje się renaturyzacją mokradeł i modelowaniem matematycznym procesów ekologicznych.

Pierwsza kadencja Pana Rektora bogata była w realizację wielomilionowych projektów inwestycyjno-rozwojowych; Akademia uzyskała kolejne uprawnienia do kształcenia na nowych, atrakcyjnych kierunkach (m.in. prawo, dietetyka, informatyka). Jednocześnie wdrożono nową ustawę, w wyniku której przeszliśmy 1. w historii restrukturyzację naszej Uczelni.
Kadencja 2020-24 rozpoczyna się w dobie pandemii, wyjątkowej sytuacji, która wpływa także na funkcjonowanie Akademii. Mimo tych trudnych dla całej społeczności akademickiej - warunków, priorytetem Pana Rektora będzie dalsze wdrażanie celów strategicznych i prężny rozwój naszej Alma Mater.

JM Panu Rektorowi składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

 

Znajdziesz nas tutaj