KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
III Mistrzostwa Akademii Pomorskiej w Słupsku w badmintonie

13 grudnia 2018 r. w hali Studium Wychowania Fizycznego i Sportu rozegrano III Mistrzostwa Akademii Pomorskiej w Słupsku w badmintonie pod patronatem Pani Prorektor ds. Kształcenia i Studentów naszej Uczelni dr hab. Danuty Gierczyńskiej, prof. AP.

O zwycięstwo walczyło 31 zawodników i zawodniczek: 16 mężczyzn oraz 15 kobiet (23 mecze). Grano systemem „do dwóch przegranych”, rozegrano 60 spotkań. Zwycięzca meczu musiał wygrać dwa sety (do 11 pkt). W niektórych przypadkach trzeba było szukać rozstrzygnięcia w secie dodatkowym. Szczególnie zacięte pojedynki rozegrano w „szóstkach” turniejowych. Finały rozstrzygnięto, oczywiście, w meczach trzysetowych.

Klasyfikacja końcowa (do 6 miejsca):

Mężczyźni:

1. Krzysztof Wańdzio – zarządzanie
  2. Mateusz Strójwąs – fizjoterapia
  3. Maciej Mazowiecki – turystka i rekreacji
  4. Marcin Malek – bezpieczeństwo narodowe
  5.  i 6. Andrzej Gajewski, Paweł Chlebny

Kobiety:

1. Anna Biłanicz – fizjoterapia
  2. Iwona Biłanicz – fizjoterapia
  3. Patrycja Zalewska – ratownictwo medyczne
  4. Weronika Macurek – socjologia
  5.  i 6. Katarzyna Łukaszuk, Gabriela Marek

Po finale zawodów pierwsze trójki w danej kategorii uhonorowano nagrodami rzeczowymi oraz medalami, które wręczali Prezes Klubu Uczelnianego AZS mgr Marek Pasławski oraz Kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu dr Robert Bąk. Zwycięzcy otrzymali również pamiątkowe puchary, a wszyscy uczestnicy turnieju – pamiątkowe breloki Studium Wychowania Fizycznego i Sportu. Organizatorem i sędzią głównym był dr Robert Bąk.

Turniej przebiegł bardzo sprawnie, także dzięki pomocy w fazie przygotowawczej mgr Haliny Pileckiej (SWFiS) oraz pomocy studentów w przebiegu turnieju. Impreza była bardzo udana i dostarczyła wielu emocji.

Zob.zdjęcia: