Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Radio Słupsk - słuchaj, komentuj, rozmawiaj
Godło
Akadamia Pomorska Słupsk
III edycja programu edukacji wojskowej studentów w ramach Legii Akademickiej

III edycja programu edukacji wojskowej studentów w ramach Legii Akademickiej

Akademia Pomorska w Słupsku wzorem lat poprzednich planuje przystąpić w roku akademickim 2019 / 2020 do realizacji części teoretycznej projektu Legia Akademicka.

Edukacja wojskowa studentów w ramach Legii Akademickiej obejmuje dwie części szkolenia. Część teoretyczna realizowana jest przez uczelnię zgodnie z opracowanym przez Ministra Obrony Narodowej programem szkoleniowym. Część praktyczna (ćwiczenia wojskowe) organizowana jest przez Ministra Obrony Narodowej.

         Do projektu może przystąpić student (studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich) dowolnego roku studiów Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz innych uczelni publicznych i niepublicznych z terenu województwa pomorskiego. Jedynym warunkiem jest posiadanie obywatelstwa polskiego.

        Chętnych prosimy o złożenie: „Wniosku o powołanie do odbycia przeszkolenia wojskowego - część teoretyczna - edukacji wojskowej studentów w ramach Legii Akademickiej” do dnia 10.01.2020 r. w sekretariacie Katedry Bezpieczeństwa Narodowego, pokój nr 7 w gmachu Uczelni przy ul. Arciszewskiego 22d.

Wnioski dołączone są w załączonym pliku oraz dostępne w formie papierowej w sekretariacie Katedry Bezpieczeństwa Narodowego

Zainteresowanych studentów zapraszamy na spotkanie informacyjne z przedstawicielami Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Gdańsku oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień w Słupsku, a także zespołem nauczycieli wyznaczonych do realizacji projektu w dniu 14 listopada 2019 r. o godz. 11.00 w auli nr 16 przy ul. Arciszewskiego 22D.

Dodatkowe informacje można uzyskać również na stronach internetowych:

https://www.gov.pl/web/nauka/program-legia-akademicka2

https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/legia-akademicka

https://www.facebook.com/LegiaAkademickaMON/

Chętnie odpowiemy na wszelkie Państwa pytania, które należy kierować na adres: legiaakademicka@apsl.edu.pl

Do pobrania: 

Znajdziesz nas tutaj