Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

Aktywna Akademia Godło Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
Historyczny Czwartek - online

Historyczny Czwartek - online

Kto spalił Słupsk w marcu 1945 roku? Nowe ustalenia. Historię pisze się każdego dnia. Pojawiają się nowe źródła, nowe interpretacje.

Tym razem coś takiego wydarzyło się w odniesieniu do dramatycznego wydarzenia w dziejach Słupska, jakim był pożar centrum i wielu ulic w marcu 1945 r., gdy do miasta weszły oddziały Armii Czerwonej.
Miłośnik historii miasta, Tomasz Urbaniak, odkrył bardzo ważną relację mieszkanki centrum z tych dni oraz późniejszą – jej przełożonego. Zmieniają one obraz wydarzeń.
Proponujemy dwugłos w tej sprawie.

W czwartkowym spotkaniu on-line uczestniczyć będą prof. Wojciech Skóra (dyrektor Instytutu Historii Akademii Pomorskiej) oraz Tomasz Urbaniak (autor książek o przeszłości Słupska), którzy zaproponują nową interpretację wydarzeń.

Zapraszamy do oglądania transmisji na żywo, na Facebook’u Galerii, 4 III 2021, czwartek, godz. 17.00.

Link: https://www.facebook.com/baltic.gallery.art

Prowadzenie: Tomasz Częścik

 

Historyczne Czwartki organizowane są w ramach projektu Aktywna Akademia, dedykowanego Akademii Pomorskiej w Słupsku, finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Bezpośrednio za organizację odpowiadają Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku i Instytut Historii Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Znajdziesz nas tutaj