„Grynberg Unboxing/ Unboxing Grynberg”

Sopoteka otrzymała w prezencie od Henryka Grynberga zestaw archiwalnych tomików poezji wydawanych w latach osiemdziesiątych przez nieistniejącą już londyńską Oficynę Poetów i Malarzy. Z tej okazji 15 marca br. w Sopocie odbyło się spotkanie „Grynberg Unboxing/ Unboxing Grynberg”

połączone z prezentacją liryki Henryka Grynberga, m.in. jego utworów o Ameryce i o antynostalgii. Tomiki poezji autora omówiły doktorantki literaturoznawstwa z naszej Uczelni: Anna Paczos, Jora Vaso i Kleitia Vaso. Spotkanie poprowadziła dr hab.  Katarzyna Jerzak, prof. AP z instytutu Neofilologii naszej Uczelni.

Wydarzenie Grynberg Unboxing/ Unboxing Grynberg stanowi zapowiedź drugiej Międzynarodowej Konferencji Grynbergowskiej pod tytułem „Henryk Grynberg — Ojczyzna”.

Zob. zdjęcia: