Gratulacje

Miło nam poinformować, że dr hab. Elżbieta Kal, prof. AP z Instytutu  Historii, została wybrana przez Fundację All That Art! i Muzeum Narodowe we Wrocławiu na recenzentkę prestiżowego opracowania (Catalogue Raisonné)

twórczości Magdaleny Abakanowicz (1930-2017).

Magdalena Abakanowicz - polska rzeźbiarka, należąca do czołówki światowej sztuki współczesnej - laureatka złotego medalu Biennale w Sao Paulo, prof. m.in. Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles - stworzyła nowatorską, monumentalną formułę prac przestrzennych (tkaniny, rzeźby, instalacje). Drugą badaczką, której powierzono zaszczytne zadanie recenzowania katalogu opracowanego przez dr Jolantę Golę, jest prof. Agata Jakubowska z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Serdecznie Pani Profesor gratulujemy!

Na zdjęciu: Magdalena Abakanowicz, Katharsis, 1985, Fattoria di Celle, Włochy