Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Radio Słupsk - słuchaj, komentuj, rozmawiaj
Godło
Akadamia Pomorska Słupsk
Gratulacje

Gratulacje

Z radością i dumą informujemy, że Pani mgr Magdalena Pawlik z Instytutu Fizyki naszej Uczelni została nominowana do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2019 w kategorii  „Naukowiec przyszłości” za realizację projektu pn. „Charakterystyki optyczne ziaren pyłku sosny i ich wpływ na jakość pomiarów zdalnych w Bałtyku”. Serdecznie gratulujemy!

         Opiekunem naukowym projektu jest dr hab. Dariusz Ficek, prof. AP z Instytutu Fizyki. Projekt ten jest finansowany z Narodowego Centrum Nauki w ramach konkursu Preludium.

        Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju to ogólnopolskie wyróżnienie doceniające najbardziej innowacyjne projekty realizowane w ramach programów unijnych i krajowych przez polskie placówki naukowe, instytucje i firmy zajmujące się działalnością badawczo-rozwojową, które przez swoje nowatorskie inwestycje i rozwiązania, przykładają się do zrównoważonego rozwoju Polski. Laureatami tego prestiżowego wyróżnienia zostają podmioty, które w swej pracy wykazują się nieustannym ukierunkowaniem na przyszłość, stanowiąc podstawę zrównoważonego rozwoju gospodarczego kraju.

          Nagroda co roku przyznawana jest podczas Forum Inteligentnego Rozwoju,  prestiżowego wydarzenia gospodarczego w Polsce poświęconego innowacjom, inteligentnemu rozwojowi i nowym technologiom. To międzynarodowa debata z udziałem kilkuset branżowych liderów – innowatorów i inwestorów z sektora biznesu, nauki i samorządu. IV Forum Inteligentnego Rozwoju odbędzie się w Uniejowie w listopadzie 2019 r. Wcześniej, bo 5 czerwca 2019 r. odbędzie się Gala „Polscy Naukowcy Przyszłości”, skierowana wyłącznie do laureatów nagrody reprezentujących środowisko naukowe. Tam zostaną wręczone laureatom certyfikaty.  Wyłącznym organizatorem i inicjatorem inicjatyw jest Centrum Inteligentnego Rozwoju.

Znajdziesz nas tutaj