KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Goście z Uniwersytetu Państwowego w Sankt Petersburgu

W dniu 16 stycznia JM Rektor dr hab. inż. Zbigniew Osadowski, prof. AP gościł prof. dra hab. Aleksandra Tułpiewa - Zastępcę Prorektora ds. Nauki oraz prof. dra hab. Maksima Abramowa – Doradcę Prorektora ds. Nauki z Petersburskiego Uniwersytetu Państwowego.

Rozmawiano na temat możliwości rozwoju współpracy pomiędzy Uczelniami w zakresie nauki oraz dydaktyki, szczególnie w obszarze prawa oraz informatyki. W spotkaniu uczestniczył Dyrektor Instytutu Prawa i Administracji  – prof. zw. dr hab. Dariusz Szpoper. Ustalono szczegóły dotyczące podpisania planowanej umowy bilateralnej, a także przedstawiono gościom zaplecze badawcze Akademii.

Pragniemy dodać, że Uczelnia w Sankt Petersburgu jest jednym z najstarszych Uniwersytetów w Rosji i znajduje się w czołówce 300 najlepszych jednostek badawczo-dydaktycznych na świecie.

Fotorelacja: