Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

Aktywna Akademia Godło Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
Garczyn 2018

Garczyn 2018

W dniach 03.09.2018-09.09.2018 r. po raz trzeci odbył się obóz integracyjno-szkoleniowy dla studentów AP w Słupsku z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Miejscem spotkania był ośrodek wypoczynkowy nad jeziorem Garczyn koło Kościerzyny. Piękna słoneczna pogoda przyniosła uczestnikom obozu dobre nastroje i pozwoliła m.in.  na długie i bardzo udane wyprawy kajakowe. Wieczorem, już po kolacji, pływając na kajakach można było podziwiać piękne zachody słońca nad jeziorem. Część uczestników obozu korzystała również z rowerów, jeżdżąc po pełnych uroku Kaszubach. Do dyspozycji były także kije nordic walking, boisko do siatkówki i koszykówki, ringo i badminton. Dużą popularnością cieszyły się rozgrywki w grach pojedynczych i podwójnych w boule. Grupa uczestników pływała również na terenie kościerskiego aquaparku.

               Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę studenci biorący udział w spotkaniu integracyjnym wraz z organizatorami obozu byli również w Muzeum Hymnu Narodowego. Znajduje się ono w dworku w Będominie, w którym urodził się twórca hymnu – Józef Wybicki.

            Ze smutkiem i żalem studenci naszej Akademii i ich opiekun – mgr Bogusława Medwid, Koordynator ds. Studentów Niepełnosprawnych AP w Słupsku, oraz prowadzący zajęcia usprawniające mgr Marek Pasławski ze Studium WF i Sportu naszej Uczelni opuszczali okolice Garczyna.

              Dużym wsparciem dla przebiegu tego wrześniowego kilkudniowego obozu naszych studentów była życzliwość Pani Prorektor ds. Kształcenia i Studentów dr hab. Danuty Gierczyńskiej, prof. AP, za którą to serdecznie dziękujemy!

          Za rok – z pewnością – studenci z organizatorami obozu integracyjnego wrócą w okolice Garczyna, a już dziś kierują oni zaproszenie na kolejne, tym razem zimowe spotkanie integracyjne w górach pod hasłem „ZAWSZE RAZEM!”.

Zapraszamy do fotogalerii:

 

Znajdziesz nas tutaj