Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

Aktywna Akademia Godło Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
Dziewiąta edycja Konkursu StRuNa 2019

Dziewiąta edycja Konkursu StRuNa 2019

Konferencja naukowa „Słupsk i ziemia słupska od średniowiecza do współczesności”, którą zrealizowano w ramach V Słupskiego Festiwalu Historycznego,

               zorganizowanego przez Koło Naukowe Historyków działające przy Instytucie Historii Akademii Pomorskiej, we współpracy z Gminą Kobylnica, zakwalifikowała się w trzech kategoriach do 9. edycji prestiżowego konkursu StRuNa 2019. Serdecznie Państwu gratulujemy!

             Konkurs jest częścią Kongresu IKONA 2019, który odbędzie się 15, 16 i 17 listopada 2019 r. w budynkach stołecznych uczelni (UW i ASP) w Warszawie. Uczestnicy wydarzenia wezmą udział w szkoleniach, panelach dyskusyjnych i prezentacji najważniejszych osiągnięć ruchu naukowego z okresu 1 października 2018 – 30 września 2019 roku. Organizatorami wydarzenia są Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego  oraz  Fundusz Pomocy Studentom.

          Historycy z Akademii Pomorskiej już trzeci raz z rzędu (2017, 2018 i 2019 r.) zakwalifikowali się do finału konkursu w trzech kategoriach. Będą rywalizować z 27 kołami i ich projektami z całej Polski w kategorii Projekt Roku 2019; z pięcioma kołami humanistycznymi w kategorii StRuNa-Human 2019; z kolei w kategorii Konferencja Roku 2019 będą walczyć z trzema kołami naukowymi i ich konferencjami w wielkim finale konkursu StRuNa 2019.

      W konkursie tym uczestniczą najlepsze projekty i konferencje zrealizowane w całej Polsce przez organizacje studenckie i doktoranckie w roku akademickim 2018/2019. Wśród nich jest wspomniany projekt zrealizowany przez młodych badaczy historii z Akademii Pomorskiej Słupsku. Podczas drugiego etapu konkursu (występ na scenie bezpośrednio przed jury, które tworzą wykładowcy akademiccy, członkowie organizacji pozarządowych, dziennikarze i byli członkowie kół naukowych) uczestnicy będą musieli zaprezentować swój projekt  w sposób zrozumiały także dla innych przedstawicieli dziedzin nauki.

            Zachęcamy do kibicowania i trzymania kciuków za Koło Naukowe Historyków Akademii Pomorskiej i ich projekt.

 


 

 

Znajdziesz nas tutaj