Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

Aktywna Akademia Godło
Akadamia Pomorska Słupsk
Debata o Unii Europejskiej w Akademii Pomorskiej

Debata o Unii Europejskiej w Akademii Pomorskiej

Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej” wraz z partnerami - Miastem Słupsk, Akademią Pomorską w Słupsku i Punktem Informacyjnym Europe Direct w Słupsku zaprosiło do debaty w Akademii Pomorskiej 14 maja br. dotyczącej tego, co nam przynosi członkostwo w Unii Europejskiej.

          Rozmawiano m.in. o znaczeniu zaangażowania mieszkańców naszego regionu na rzecz wysokiej frekwencji w czasie wyborów do PE 26 maja br. W gronie prelegentów byli m.in.

  • Marta Makuch, Wiceprezydent Słupska - Wpływ Unii Europejskiej na Słupsk i życie jego mieszkańców, wartości Unii Europejskiej w praktyce
  • dr Rafał Kuligowski, Akademia Pomorska w Słupsku, Punkt Informacji Europejskiej Europe-Direct Słupsk, Team Europe i Front Europejski -  Unia Europejska - co daje każdemu z nas? Wybory do Parlamentu Europejskiego i ich znaczenie. Informacja i dezinformacja w trakcie kampanii, unijne i obywatelskie działania profrekwencyjne
  • Miłosz Nowosielski lider lokalny regionu słupskiego -Projekt "Wojownicy Klawiatury"

W debacie „15-lecie Polski w Unii Europejskiej oraz wizja Europy w perspektywie nowej kadencji Parlamentu Europejskiego” uczestniczą Marta Makuch - Wiceprezydent Słupska, dr hab. inż. Aleksander Astel, prof. AP, Prorektor ds. Nauki naszej Uczelni, dr Rafał Kuligowski i Miłosz Nowosielski. Moderator: dr Marta Czarnecka-Gallas, Stowarzyszenie Pomorskie w Unii Europejskiej. Debata zakończy się pokazem filmu dokumentalnego „Królik po berlińsku” w reżyserii Bartosza Konopki.

Zob. zdjęcia:

Znajdziesz nas tutaj