Bałtycki Festiwal Nauki 2019

Akademia Pomorska w Słupsku zaprasza na XVI edycję Bałtyckiego Festiwalu Nauki, który  odbędzie się w naszej Uczelni 23 i 24 maja 2019  r.

image alt text

Celem Festiwalu jest przybliżenie mieszkańcom regionu tematyki prowadzonych  badań naukowych, zaznajomienie z osiągnięciami nauki oraz przedstawienie ich w  atrakcyjnej formie, sprzyjającej rozbudzeniu ciekawości świata i radości jego poznania. W tym roku studenci i pracownicy Akademii Pomorskiej przygotują dla mieszkańców Słupska i okolic program festiwalowy bogaty w wydarzenia dostosowane do różnego wieku i zainteresowań odbiorców. W czwartek 23 maja odbędą się liczne wykłady, pokazy i warsztaty laboratoryjne w poszczególnych Instytutach i Katedrach Akademii Pomorskiej. W Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie przeprowadzone zostaną warsztaty z rozpoznawania roślin zielarskich, ponad to najmłodsi uczestnicy będą mogli stworzyć swoje własne dzieło z plasteliny a starsi sprawdzić wiedzę językową i historyczną.

24 maja br. planowany jest Piknik naukowy na placu przed budynkiem AP przy ul. Arciszewskiego 22A. Dla uczestników pikniku szykujemy liczne atrakcje, m.in. pokazy i eksperymenty z dziedziny fizyki, chemii, robotyki i biologii, warsztaty z tworzenia rysunków matematycznych i origami, wystawa owadów, mobilne planetarium.  Studenci oraz wykładowcy stworzą po raz kolejny fantazyjne portrety przechodniów w ramach „Międzynarodowej firmy a’ la Witkacy”. Nie zabraknie również pokazu sprzętu i pojazdów służb mundurowych oraz turnieju piłki siatkowej.

Udział w festiwalu jest bezpłatny, ale uczestnictwo w niektórych imprezach będzie wymagało wcześniejszej rejestracji ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

Bałtycki Festiwal Nauki - zadanie finansowane w ramach umowy 572/P-DUN/2019 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę