Akademickie Spotkania z Przedsiębiorczością

Za nami piąta edycja Akademickich Spotkań z Przedsiębiorczością w naszej Uczelni z udziałem JM Rektora dr. hab. inż. Zbigniewa Osadowskiego, prof. AP i Prorektora ds. Kształcenia i Studentów dr hab. Danuty Gierczyńskiej, prof. AP.

Specjalnym gościem na Akademickich Spotkaniach z Przedsiębiorczością w naszej Uczelni był Sekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Poseł na Sejm RP  Piotr Müller.

Patronat honorowy naszego przedsięwzięcia objęli Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk i Prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka. Patronat medialny: "Głos Pomorza", Radio Koszalin i TV Vectra Słupsk.

Inauguracja piątej edycji Akademickich Spotkań z Przedsiębiorczością w naszej Uczelni zgromadziła uczestników, którzy mieli okazję wziąć udział w  konsultacjach, szkoleniach i prezentacjach prowadzonych przez naszych gości.

Misją ASP jest nie tylko zaprezentowanie rynku pracy, ale również przedstawienie, jak ważna jest aktywizacja zawodowa. W związku z tym zorganizowano prelekcje, których odbiorcami byli nie tylko studenci Akademii Pomorskiej w Słupsku, ale również tegoroczni maturzyści, którzy stają przed ważnym wyborem przyszłej drogi zawodowej.

W tym roku zaproponowaliśmy sześć tematów:

• „Czas na przedsiębiorczość” – Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku o/z w Słupsku
  • „Formy wsparcia – o tym, z czego może skorzystać młody człowiek rejestrując się w Urzędzie Pracy.” – Powiatowy Urząd Pracy
  • „Jak rozpocząć biznes przy wsparciu ze środków unijnych oraz środków województwa pomorskiego” – Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku wraz z Pomorskim Funduszem Pożyczkowym
  • „ABC działalności – Mały ZUS” – Zakład Ubezpieczeń Społecznych o/w Słupsku
  • „Zarządzanie emocjami – czyli jak inteligencja emocjonalna wpływa na nasz sukces?” – Fundacja „Columbus”
  • „Nadzieja iskrą do kariery” – Urząd Miasta Słupska

Celem tegorocznej akademickiej inicjatywy była integracja środowiska biznesowego i społeczności studentów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych w atmosferze partnerstwa i współpracy.

Dziękujemy wszystkim Organizatorom i Gościom, którzy przeznaczyli swój czas na udział w tegorocznych Akademickich Spotkaniach z Przedsiębiorczością.

Zob. zdjęcia: