Aktywna Akademia Godło
Akademickie Biuro Karier pomaga studentom w wyborze ścieżki zawodowej

W kolejnej odsłonie cyklu „Aktywna Akademia” Aneta Matyjaszek z Akademickiego Biura Karier opowiedziała Edycie Lubiak o działalności uczelnianego referatu.

- Nasi studenci przychodzą do nas z wieloma sprawami. Bardzo często proszą o pomoc w stworzeniu idealnego CV, które jest podstawą przy poszukiwaniu interesującej pracy. Pomagamy także w wyborze dalszej ścieżki zawodowej, edukacyjnej czy podjęciu decyzji o ewentualnej zmianie kierunku kształcenia. Część młodych ludzi idzie na dane studia po namowie znajomych lub rodziny, po czym nie są zadowoleni z tego wyboru. Podchodzimy indywidualnie do każdego studenta i szukamy dla niego najlepszego rozwiązania - powiedziała Aneta Matyjaszek.

Podczas rozmowy podkreślono także, że w biurze karier czekają na absolwentów i studentów Akademii Pomorskiej interesujące oferty pracy: - Dzięki współpracy z lokalnymi pracodawcami możemy zaoferować wiele interesujących propozycji zatrudnienia. Z radością stwierdzam, że oferują oni bardzo atrakcyjne warunki. Standardem jest umowa o pracę, dobre wynagrodzenie, część pracodawców oferuje również samochód służbowy.

Całość rozmowy można znaleźć tutaj: