KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Akademia Pomorska w Słupsku z dofinansowaniem na Bałtycki Festiwal Nauki i remont akademików

19 marca br. w Akademii Pomorskiej odbyła się konferencja prasowa z udziałem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wiceministra Piotra Müllera – Posła na Sejm RP, Dyrektora Biura Programów i Przedsięwzięć Ministra w MNiSW Piotra Ziółkowskiego, JM Rektora naszej Uczelni dr. hab. inż. Zbigniewa Osadowskiego, prof. AP i Prorektora ds. Nauki Akademii Pomorskiej w Słupsku dr. hab. inż. Aleksandra Astela, prof. AP.

Konferencja prasowa dotyczyła modernizacji Domów Studenta na kampusie naszej Uczelni oraz podpisania umowy i przekazania środków na Bałtycki Festiwal Nauki.

Akademia Pomorska w Słupsku otrzyma 19 tysięcy złotych dofinansowania na organizację XVI edycji Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Tę dobrą wiadomość dla regionu przekazał podczas spotkania z władzami Akademii Pomorskiej w Słupsku Wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Poseł na Sejm RP – Piotr Müller. To nie jedyne wsparcie, jakie ostatnio otrzymała uczelnia – trwa remont akademików na kampusie naszej Uczelni, który realizowany jest z dotacji MNiSW w wysokości 550 tysięcy złotych.

Zob. zdjęcia: