Zapraszamy na studia do naszej Uczelni

Pedagogika resocjalizacyjna z socjoterapią to specjalność na kierunku pedagogika w Akademii Pomorskiej w Słupsku,

dzięki której absolwenci mogą podjąć pracę jako pedagodzy i wychowawcy w placówkach oświatowych, opiekuńczo-wychowawczych, resocjalizacyjnych i profilaktycznych. Są oni przygotowani do pracy z młodymi i dorosłymi ludźmi niedostosowanymi społecznie.

Studenci tej specjalności w trakcie kształcenia zdobywają wiedzę w zakresie diagnozy, metodyki i terapii resocjalizacyjnej, jak również wiedzę dotyczącą funkcjonowania instytucji życia społecznego związanych z resocjalizacją oraz poznają podstawy prawne tych instytucji. Dzięki temu mogą poddać analizie uwarunkowania zjawisk związanych z różnymi formami niedostosowania społecznego, a także wykorzystać odpowiednie formy wsparcia społecznego oraz podjąć działania profilaktyczne i resocjalizacyjne. Zdobywają oni również umiejętności dotyczące diagnozowania problemów oraz kompetencje w zakresie wdrażania metod, technik i nowatorskich strategii oddziaływań związanych z niedostosowaniem społecznym.

Zapraszamy na studia do Akademii Pomorskiej: https://rekrutacja.apsl.edu.pl/Rekrutacja/Oferta/Studia-1-stopnia/Pedagogika/Pedagogika-resocjalizacyjna-z-socjoterapia