Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Radio Słupsk - słuchaj, komentuj, rozmawiaj
Godło
Akadamia Pomorska Słupsk
Zapraszamy na studia do Akademii Pomorskiej - kosmetologia

Zapraszamy na studia do Akademii Pomorskiej - kosmetologia

Celem studiów w Akademii Pomorskiej na kierunku kosmetologia jest wykształcenie specjalistów,

którzy posiadają teoretyczną i praktyczną wiedzę pozwalającą na wykonywanie zabiegów kosmetycznych m.in. zabiegów rewitalizacji skóry, zabiegów opóźniających procesy starzenia oraz upiększania i korygowania skóry, a także dokonują perfekcyjnego doboru kosmetyków oraz wskazują ich zastosowania w oparciu o wiedzę farmakologiczną oraz profesjonalnie posługują się aparaturą fizykalną stosowaną w zabiegach kosmetycznych.

             W ramach tego kierunku studenci nabywają umiejętności praktyczne w zakresie: poprawy stanu fizjologicznego skóry i całego ciała, działania w ścisłej współpracy z personelem medycznym (dermatologiem, alergologiem, chirurgiem plastycznym) podczas dokonywania zabiegów pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo. Na poszczególnych etapach kształcenia nauka na tym kierunku studiów obejmuje także zagadnienia z zakresu: estetyki, promocji zdrowia, fizjoterapii i masażu, chemii kosmetyków, receptury kosmetycznej, organizacji gabinetu kosmetycznego, zarządzania i marketingu w kosmetologii oraz etyki zawodowej. Zdobyta wiedza pozwala po studiach na kierunku kosmetologia również na samodzielne organizowanie, urządzanie, wyposażanie i prowadzenie gabinetu kosmetycznego. Absolwenci Akademii Pomorskiej po studiach na tym kierunku są merytorycznie i praktycznie przygotowani do wykonywania zawodu kosmetologa w gabinetach kosmetycznych o pełnym zakresie świadczonych usług. W oparciu o przygotowanie ogólne oraz zdobytą wiedzę praktyczną mogą podjąć pracę w rozwijającym się sektorze usług związanych z odnową biologiczną, np. w salonach piękności, profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, klubach fitness, a także w ośrodkach promocji zdrowia i higieny osobistej.

             Zapraszamy na kosmetologię do Akademii Pomorskiej w Słupsku: https://rekrutacja.apsl.edu.pl/Rekrutacja/Oferta/Studia-1-stopnia/Kosmetologia/Kosmetologia-ogolna

Znajdziesz nas tutaj