Umowa o współpracy w ramach Santander Universidades

Akademia Pomorska w Słupsku dołączyła jako jedna z ponad 1100 uczelni w świecie do grona Santander Universidades,

do globalnej sieci szkół wyższych, które uczestniczą w programie współpracy naukowej oraz nawiązują kooperację z innymi renomowanymi ośrodkami akademickimi. Przynależność do programu jest wyznacznikiem prestiżu w środowisku akademickim pod względem oferowanych możliwości edukacyjnych i wymiany wiedzy na ogólnoświatowym poziomie.

Celem umowy o współpracy jest finansowe wspieranie przez Santander Bank Polska S.A. szkolnictwa wyższego, badań naukowych oraz idei przedsiębiorczości. Ostatecznym beneficjentem tych działań będą  studenci, doktoranci  i naukowcy z Akademii Pomorskiej.

W ramach umowy pomiędzy naszą Uczelnią a jej nowym partnerem nastąpi m.in.  wspieranie innowacyjności, realizacji projektów lub usług o charakterze akademickim, technologicznym i naukowym, a także wspieranie przedsiębiorczości i mobilności studentów oraz pracowników naukowych. Współpraca ma umożliwić  pracownikom naukowym oraz studentom i doktorantom odbywanie  zagranicznych staży i wymianę międzynarodową, co będzie miało wpływ na rozwój współpracy naukowej Akademii Pomorskiej z ośrodkami akademickimi w krajach, gdzie funkcjonuje program Santander Universidades.

Polskie uczelnie, biorące udział w tym programie, mogą nie tylko realizować innowacyjne projekty naukowo-badawcze mające zastosowanie w gospodarce, ale mogą również kooperować z najlepszymi ośrodkami akademickimi świata.

CELE:

• umożliwienie wymiany wiedzy w ramach międzynarodowych programów rozwojowych organizowanych przez najlepsze uczelnie na świecie (Programy Globalne SU),
  • podejmowanie inicjatyw, które zmierzają do realizacji projektów naukowych i badawczych,
  • wsparcie komercjalizacji wyników badań,
  • wsparcie rozwoju nowych technologii, mobilności studentów, pracowników, doktorantów oraz absolwentów,
  • dostarczanie innowacyjnych rozwiązań naukowcom,
  • wspieranie i rozwijanie przedsiębiorczości wśród studentów
  • staże, programy samodoskonalące, konkursy.