Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

Aktywna Akademia Godło
Akadamia Pomorska Słupsk
Studenci AP w Akademickich Mistrzostwach Debat Oksfordzkich

Studenci AP w Akademickich Mistrzostwach Debat Oksfordzkich

Studenci z kierunku administracja i pedagogika naszej Uczelni przygotowują się do Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. Już niebawem staną w szranki z 40 ośrodkami akademickimi z całej Polski.

Odbyły się już warsztaty z profesjonalnym animatorem debat oksfordzkich. Przed studentami naszej Uczelni również warsztaty z wystapień publicznych oraz autoprezentacji.

Akademickie Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich w tej edycji dzielą się na trzy turniejowe etapy trwające przez cały rok: 

Turnieje Eliminacyjne (listopad 2017-marzec 2018) 

Eliminacje Centralne (Turniej Finałowy, 10-11 maja 2018) 

Finały (Turniej Finałowy, 12-13 maja 2018)

W Finałach AMPDO wezmą udział 32 drużyny; osiem z nich to zwycięzcy turniejów eliminacyjnych, zaś 24 zespoły awansują w ramach eliminacji centralnych. Turnieje Eliminacyjne rozgrywać się będą w Warszawie, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu. W dwóch pierwszych wystąpi po 16 drużyn, zaś w pozostałych czterech po 8 drużyn. Na każde osiem zespołów występujących w Turniejach Eliminacyjnych do Finałów AMPDO awansuje jeden (w Krakowie i Warszawie po dwie drużyny, w pozostałych miejscach po jednej). Turniej Finałowy, który odbędzie się w dniach 10 – 13 maja br. w Krakowie dzieli się na dwie części: etap eliminacji centralnych (10-11 maja br.) oraz Finały (12-13 maja br.). W eliminacjach centralnych może wziąć udział do 48 drużyn, które zostaną podzielone na czterodrużynowe grupy. Jest on przeznaczony dla tych drużyn, którym nie udało się awansować do finałów w turniejach eliminacyjnych lub dopiero na tym etapie zdecydowali się wziąć udział. W ich ramach zespoły będą zmagać się ze sobą w 12 grupach. Eliminacje centralne wyłonią kolejne 24 drużyny, które wspólnie z 8 finalistów stworzą grupę 32 najlepszych drużyn II AMPDO. W etapie finałowym (12-13 maja br.) drużyny pierwszego dnia spotkają się ze sobą w zmaganiach grupowych, a drugiego w systemie pucharowym, którego zwieńczeniem będzie debata finałowa wraz z towarzyszącą jej galą finałową. Trzymamy już kciuki za naszych studentów!

 

image alt text
image alt text
image alt text
image alt text

Znajdziesz nas tutaj