Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Radio Słupsk - słuchaj, komentuj, rozmawiaj
Godło
Akadamia Pomorska Słupsk
Profesorowie wizytujący w naszej Uczelni

Profesorowie wizytujący w naszej Uczelni

Miło nam poinformować, że na zaproszenie w Zakładzie Filologii Angielskiej Instytutu Neofilologii naszej Uczelni przebywają profesorowie wizytujący

- prof. Takayuki Yokota Murakami z Osaka University w Japonii, prof. Sebnem Nazli Karali z Bogazici University w Stambule, prof. Geoffrey Clark ze State University of New York, prof. Boris Lanin z Academy of Education of Russia.

      Obecnie w Zakładzie Filologii Angielskiej Instytutu Neofilologii naszej Akademii zajęcia prowadzi trzech profesorów wizytujących. Są to: prof. Takayuki Yokota Murakami z Uniwersytetu w Osace, który prowadzi wykłady na temat krótkiej formy w literaturze; prof. Borys Lanin z Akademii Edukacji w Moskwie prowadzi wykłady na temat utopii oraz dystopii w literaturze; prof. Geoffrey Clark ze State University of New York prowadzi wykłady z historii literatury anglojęzycznej. Profesorowie wizytujący przyjęli zaproszenie prof. Katarzyny Jerzak. Nie jest to ich pierwsza wizyta w Słupsku. Prof. Clark odwiedził nas w zeszłym roku, biorąc udział w konferencji ‚Chronotope Re-visited’. Natomiast prof. Murakami już po raz trzeci dzieli się wiedzą ze studentami Filologii Angielskiej. Zajęcia z gośćmi z zagranicy są niezwykle popularne, przyszli nauczyciele oraz tłumacze zadają wiele pytań i - jak to zostało ujęte przez naszych gości - chłoną wiedzę. Prof. Clark skomplementował poziom znajomości języka angielskiego wśród studentów, mówiąc że podoba mu się ich swoboda oraz sposób wypowiedzi.

          23 maja br. profesorowie wizytujący wraz z koordynatorem dr Klaudiuszem Bobowskim zwiedzali Słupsk, który wywarł na nich wrażenie jako miasto pełne zieleni, z gościnnymi mieszkańcami; doceniono również lokalną gastronomię. Nasi goście zgodnie stwierdzili, że z chęcią wrócą do nas w przyszłości. Serdecznie witając w murach Akademii Pomorskiej, już teraz zapraszamy do kolejnej wizyty!

 

 

 

Znajdziesz nas tutaj