KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Nowa publikacja Wydawnictwa Naukowego naszej Uczelni

Nakładem Wydawnictwa Naukowego naszej Uczelni ukazała się publikacja pod redakcją dr hab. Agnieszki Teterycz-Puzio, prof. AP oraz dra Wojciecha Bejdy  z Instytutu Historii i Politologii AP w Słupsku pt. „Homo ludens. Zabawy i rozrywki na co dzień i od święta w dziejach krajów Europy Środkowej i ich sąsiadów”.

W pracy znajdują się artykuły przedstawicieli różnych dyscyplin z zakresu nauk humanistycznych i społecznych z wielu ośrodków akademickich polskich i krajów sąsiednich. Zawarte w książce teksty dotyczą dnia codziennego różnych grup społecznych w kontekście wszelkiego rodzaju zabaw, rozrywek, spędzania czasu wolnego, różnych form odpoczynku czy też aktywności fizycznej i umysłowej w dziejach krajów europejskich.