Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Radio Słupsk - słuchaj, komentuj, rozmawiaj
Godło
Akadamia Pomorska Słupsk
Noc Biologów 2018

Noc Biologów 2018

Od siedmiu lat w styczniowy piątek biologiczne instytuty naukowo-badawcze organizują w całej Polsce Noc Biologów. Celem Nocy jest zaprezentowanie – w przystępny sposób, czasem pól żartem, pół serio – czym zajmuje się współczesna biologia, a także pokazanie, że każdy zakątek otaczającego nas świata jest pełen często niedostrzeganych, biologicznych cudów. Kolejna edycja wydarzenia w Akademii Pomorskiej w Słupsku odbędzie się w  piątek, 12 stycznia 2018 roku.

 

Zapisy na wykłady, warsztaty i pokazy już trwają. Wszystkie słupskie imprezy odbędą się w siedzibie Instytutu Biologii i Ochrony Środowiska Akademii Pomorskiej przy ul. Arciszewskiego 22b.

Uczestnicy tegorocznej słupskiej Nocy Biologów będą mogli między innymi sprawdzić, jak smakuje botanika z krótką historią roślin przyprawowych, w jaki sposób samodzielnie zorganizować domowe SPA; będzie można również dowiedzieć się, kiedy zawodzi tarczyca, poznać życie karalucha i korników w Puszczy Białowieskiej, uczestniczyć w pokazie efektownych doświadczeń chemicznych w prezentacji „Czarodzieje Hogwartu”, poznać sekrety zdrowego stylu życia oraz funkcjonowanie bakterii w produktach mlecznych.

Zapraszamy na Noc Biologów 2018 do Akademii Pomorskiej!

 

 

 

 

 

 

 

Znajdziesz nas tutaj