KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Nagroda dla Biblioteki Uczelnianej

W dniu 11 czerwca 2018 roku Biblioteka Uczelniana Akademii Pomorskiej w Słupsku otrzymała zaszczytne wyróżnienie za zajęcie I miejsca w kraju za promocję e-czytelnictwa w bibliotece.

Jej zdobycie Biblioteka Uczelniana zawdzięcza finansowemu wsparciu zakupu nowych tytułów książek elektronicznych dla Akademii Pomorskiej przez  Prorektorów:  Prorektor ds. Kształcenia i Studentów  dr hab. Danutę Gierczyńską,  prof. AP oraz Prorektora ds. Nauki dr. hab. inż. Aleksandra Astela, prof. AP.

Wyróżnienie zostało przyznane przez IBUK Libra - serwis  należący do Wydawnictwa Naukowego PWN, który istnieje od 2007 roku. Jest to największy zbiór publikacji w wersji elektronicznej oraz dla zainteresowanych oferuje inne zasoby edukacyjne z portfolio Grupy PWN. Jak podaje serwis IBUK Libra: „księgozbiór wirtualnej czytelni liczy kilkanaście tysięcy publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych oraz beletrystycznych, wydanych przez najważniejsze, renomowane polskie oficyny. Wiele z nich to tytuły niedostępne w innych bazach, co sprawia, że oferta IBUK Libra jest unikatowa. Dzięki zaawansowanej technologii i dostępowi online czytelnicy mogą korzystać z serwisu przez całą dobę, z dowolnego miejsca. Platforma umożliwia nie tylko czytanie książek, lecz także zaawansowaną pracę z tekstem”.