Manewry ratownicze z Akademią Pomorską

15 czerwca br. w Darłówku zorganizowano największe w północnej Polsce manewry ratownicze.

W ćwiczeniach udział wzięli ratownicy medyczni, ratownicy WOPR, studenci ratownictwa medycznego oraz studenci pielęgniarstwa. Uczestnicy manewrów pod czujnym okiem instruktorów musieli poradzić sobie w kliku pozorowanych sytuacjach, m.in. udzielić pomocy osobie po NZK wyciągniętej z wody; pomóc turystce, która podczas spaceru po plaży dostała zawału serca; udzielić pomocy osobie potrąconej przez rozpędzonego na plaży quada.

Manewry mają na celu sprawdzenie umiejętności nabytych podczas roku akademickiego na ćwiczeniach z medycznych czynności ratunkowych. Organizatorami manewrów jest Studenckie Koło Naukowe RAT-AP Akademii Pomorskiej w Słupsku pod przewodnictwem mgr Moniki Rut, WOPR Darłowo-Sławno i Firma SEMED. Sponsorem tegorocznych manewrów była Akademia Pomorska w Słupsku oraz Szpital Powiatu Bytowskiego.

Zob.zdjęcia