Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Radio Słupsk - słuchaj, komentuj, rozmawiaj
Godło
Akadamia Pomorska Słupsk
Kolejna edycja Nocy Biologów

Kolejna edycja Nocy Biologów

Mija kolejna edycja Nocy Biologów w naszej Uczelni, której celem jest promocja wiedzy biologicznej w formie popularnonaukowej, zapoznanie uczestników z pracą badawczą naukowców i specjalistycznym sprzętem laboratoryjnym, a tym samym także wzbudzenie ciekawości i chęci do poznawania i rozumienia świata przyrodniczego.

Corocznie podczas Nocy Biologów tajemnice roślin i zwierząt, tajniki biochemii i biotechnologii przyciągają do uczelni w Polsce  tysiące uczniów i dorosłych. Mamy nadzieję, że odkrywanie tajemnic natury podczas Nocy Biologów 2018 w Akademii Pomorskiej sprawiło uczniom wiele radości i satysfakcji. Jesteśmy zarazem przekonani, że każdy uczestnik wydarzenia nauczył się podczas tej niezwykłej imprezy naukowej w naszej Uczelni czegoś nowego, może nawet zaraził się pasją naukową, którą później będzie rozwijał i pielęgnował.

 Dziękujemy za przybycie i za to, że goście podczas Nocy Biologów wypełnili sale i pracownie badawcze naszej Uczelni tak dobrymi emocjami.  Autorami tegorocznej atrakcyjnej oferty programowej byli Pracownicy i Studenci Instytutu Biologii i Ochrony Środowiska z naszej Uczelni: prof. zw. dr hab. Oleg Aleksandrowicz,  dr hab. Zbigniew Sobisz, prof. AP,  dr hab. Natalia Kurhaluk, prof. AP i studenci z SKN „Oxygen”, dr Mariola Truchan, dr Katarzyna Bigus, dr Halyna Tkachenko, mgr Mira Jagodzińska, Marlena Witaszek i Paweł Pażontka-Lipiński,  Paulina Piskuła,  dr Agnieszka Parzych, dr Marta Zdanowicz, dr Piotr Perliński i  mgr Marcin Stec. Dziękujemy serdecznie Pracownikom oraz Studentom Instytutu Biologii i Ochrony Środowiska za zaangażowanie w przygotowanie i realizację pokazów, prelekcji i warsztatów,  za poświęcony czas i za ciekawe pomysły w ramach tegorocznej Nocy Biologów. 

Zobacz zdjęcia Noc Biologów 2018

Znajdziesz nas tutaj