KDN - Konstytucja Dla Nauki Jubileusz 50 lecia Akademii Pomorskiej w Słupsku Godło
I edycja projektu "Ścieżką Kopernika z Akademią Pomorską"

9 czerwca br. w Akademii Pomorskiej w Słupsku odbyła się  debata  kończącą I edycję projektu "Ścieżką Kopernika z Akademią Pomorską!".

Celem projektu było wyposażenie w wybrane kompetencje młodzieży i społeczeństwa z regionu słupskiego poprzez edukację w formie zajęć, warsztatów i debat z zakresu zachowań prozdrowotnych. Kierownikiem tego projektu jest dr hab. Natalia Kurhaluk, prof. AP z Instytutu Biologii i Ochrony Środowiska, z  Zakładu Zoologii i Fizjologii Zwierząt. Asystentem Kierownika projektu jest specjalista - mgr Mirosława Jagodzińska z Instytutu Biologii i Ochrony Środowiska naszej Uczelni.

W ramach sobotniej debaty wykładowcy z naszej Uczelni podsumowali I edycję projektu w formie następujących prezentacji:

• moduł o własnym organizmie  oraz „Twoja dieta i Twoje życie” – prof. Natalia Kurhaluk (Instytut Biologii i Ochrony Środowiska AP w Słupsku),
  • kompetencje interpersonalne oraz moduł „Ścieżką do zrozumienia siebie” – dr Anetta Jaworska (Instytut Pedagogiki AP w Słupsku),
  • moduł „Aktywność fizyczna ścieżką do stylu Twojego życia” – prof. Agnieszka Zalewska-Meler (Instytut Pedagogiki AP w Słupsku).

W trakcie debaty kończącej I edycję projektu gościła w naszej Akademii młodzież reprezentująca uczniów  z sześciu słupskich szkół ponadgimnazjalnych. Była ona uczestnikiem dyskusji na temat zdrowego stylu życia oraz podsumowała zrealizowany program, oceniając go jako bardzo ciekawy sposób wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktyce.