Gratulacje

W Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej ogłoszone zostały wyniki XIX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Jana Drzeżdżona

oraz II Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Jana Trepczyka na tekst piosenki dla dzieci w języku kaszubskim.

W Konkursie Literackim im. J. Drzeżdżona w kategorii na opowiadanie lub esej w języku kaszubskim pierwsze miejsce zdobył Dariusz Majkowski za utwór pt. „Pod ökā Jastrë” (IV STS). Drugie miejsce zajęła Krystyna Lewna (była doktorantka STS). Nagrodzeni są słuchaczami studiów III stopnia w naszej Uczelni.

W Konkursie Literackim im. Jana Trepczyka pierwszą nagrodę zdobyła Aleksandra Majkowska (I rok STS) za utwór „Dzecny rok”. Wyróżnienie przypadło dr hab.Adeli Kuik-Kalinowskiej, prof. AP z Instytutu Polonistyki za utwór „Kółko graniaste je kąsk za casne”.

Serdecznie  Państwu gratulujemy!