Dofinansowanie dla Akademii Pomorskiej na organizację zajęć pozaszkolnych

Miło nam poinformować, że projekt napisany we współpracy Sekcji ds. Funduszy Zewnętrznych i Biura Rektora AP w Słupsku pt. „Przystanek – 4 planeta od Słońca” otrzymał dofinansowanie i będzie realizowany przez Akademię Pomorską w Słupsku.

Konkurs ogłosiło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój Oś priorytetowa: III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki Działanie: 3.1. Kompetencje w szkolnictwie wyższym.

Łączna wysokość wydatków kwalifikowanych projektu wynosi 263 220,00 zł i obejmuje:

1) dofinansowanie w kwocie 255 234,00 zł z następujących źródeł:

a) ze środków europejskich w kwocie 221 841,82 zł co stanowi 84,28% wydatków kwalifikowalnych projektu;

b) ze środków dotacji celowej w kwocie 33 392,18 zł ;

2) wkład własny w kwocie 7 986,00 zł.

Na projekt składa się szereg działań skierowanych do uzdolnionych dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat oraz ich rodziców z terenu Gminy Słupsk i Miasta Słupska. Jego realizacja rozpocznie się 1 września 2018 r. i potrwa do 31 marca 2020 roku.

Tematyka projektu koncentruje się wokół zjawisk dotyczących kosmosu i astronomii. Efektem wszystkich działań realizowanych podczas planowanych zajęć jest stworzenie łazika marsjańskiego. Zadania związane z budową łazika marsjańskiego będą realizowane z młodzieżą metodami praktycznymi, szczególnie w zakresie robotyki i programowania. Część teoretyczna projektu będzie poświęcona poszerzaniu wiedzy uczestników z zakresu matematyki, fizyki, astronomii, anglojęzycznego słownictwa technicznego, elektroniki i programowania.

Projekt będzie realizowany we współpracy z Polską Agencją Kosmiczną, której pracownicy przeprowadzą zajęcia z astronomii. W sierpniu 2019 r. wszyscy uczestnicy projektu pojadą na kilkudniową wycieczkę szlakiem obserwatoriów astronomicznych.

Projekt „Przystanek – 4 planeta od Słońca” Akademii Pomorskiej w Słupsku wpisuje się w Trzecią Misję Uczelni, jaką jest integracja lokalnej społeczności poprzez realizację zajęć pozaszkolnych.