KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Bałtycki Festiwal Nauki w AP w Słupsku - dzień pierwszy

Za nami pierwszy dzień Bałtyckiego Festiwalu Nauki w Akademii Pomorskiej.

Jest to cykliczna i otwarta dla wszystkich impreza, podczas której można uczestniczyć w wykładach, prezentacjach, pokazach eksperymentów i warsztatach. W ramach tegorocznej edycji odbędzie się w Słupsku kilkadziesiąt wydarzeń, których celem jest popularyzacja nauki wśród mieszkańców naszego miasta. W programie Bałtyckiego Festiwalu Nauki w naszej Uczelni znajdują się prelekcje, konferencje, piknik naukowy, pokazy eksperymentów, dyskusje i warsztaty, prezentacje badań naukowych i wspaniały koncert.

24 maja 2018 r. w ramach XV Bałtyckiego Festiwalu Nauki.w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku odbył się V Międzyszkolny Turniej Scrabble o Puchar Dyrektora SP nr 10. W tegorocznym konkursie wzięły udział dwuosobowe drużyny ze słupskich szkół podstawowych, spośród których najlepszą okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 8 – tegoroczny zdobywca Pucharu Dyrektora SP 10. Tuż za nią uplasowała się drużyna Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupsku, natomiast III miejsce wywalczyli uczniowie SP nr 10 w Słupsku. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Akademię Pomorską i SP 10 w Słupsku. Pomimo rywalizacji między zawodnikami i drużynami turniej  upłynął wśród wielu uśmiechów w bardzo miłej atmosferze, o co zadbali organizatorzy konkursu, przygotowując poczęstunek i nagrody książkowe dla wszystkich uczestników. Gratulujemy serdecznie zarówno laureatom, jak i wszystkim uczniom biorącym udział w turnieju!

Ideą Bałtyckiego Festiwalu Nauki jest prezentacja osiągnięć pomorskich naukowców szerokiej publiczności w możliwie przystępnej formie. Udział w wydarzeniach festiwalu biorą, jak co roku, dzieci, młodzież i dorośli. Festiwal ma przede wszystkim służyć popularyzacji nauki i wzajemnemu poznaniu mieszkańców i naukowców Słupska. Dla naszej Akademii jest to także okazja, by zaprezentować swoją ofertę dydaktyczną i potencjał prowadzenia badań naukowych przed przyszłymi studentami i, co nie mniej ważne, ich rodzicami.

Zapraszamy do fotogalerii.