KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia

Warsztaty dla dziennikarzy mediów lokalnych i regionalnych, jak walczyć z dezinformacją przekazami w sieci

Dezinformacja i fake newsy atakują media z każdej strony. Doświadczamy tego szczególnie dziś, kiedy w dobie epidemii wirusa Covid-19 mamy do czynienia wręcz ze zorganizowanym atakiem fałszywych narracji ze strony różnych farm trolli czy ośrodków dezinformacji.

Zapraszamy dziennikarzy i osoby związane z mediami na NIEODPŁATNE warsztaty online, podczas których eksperci przekażą wiedzę, jak skutecznie wyłapywać i eliminować fałszywe narracje w mediach.

Mamy doświadczenie w walce z fake newsami - stworzyliśmy np. projekt Demaskator24.pl - a nasze warsztaty poprowadzą eksperci od lat zajmujący się ta tematyką: Daniel Rząsa, były trener Google News Lab w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, obecnie redaktor naczelny portalu 300Gospodarka, a także Witold Głowacki, doświadczony redaktor Polski Times, zajmujący się m.in. tematyką nowych mediów oraz dezinformacji w mediach społecznościowych.

Ze względu na panującą epidemię szkolenie będzie miało formę online i potrwa około 2,5 godziny, odbędzie się 20 maja 2020 za pośrednictwem internetowego narzędzia Hangout w godz. 10.00-12.30.

Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikat ukończenia szkolenia, a także praktyczny przewodnik w formie elektronicznej do wykorzystania w codziennej pracy.

Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa na podany pod adres mejlowy. Osobom, które się zgłoszą prześlemy link do szkolenia.

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do 19 maja 2020 r. pod adresem: i.petrakowska-klos@polskatimes.pl