Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

Aktywna Akademia Godło

Studenci

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk
Nasza Studentka - Marcelina Witek

Nasza Studentka - Marcelina Witek

Z radością i dumą przedstawiamy dziś Naszą Studentkę – Panią Marcelinę Witek – pochodzącą ze Słupska wielokrotną mistrzynię i rekordzistkę Polski w rzucie oszczepem.

Pani Marcelina jest studentką Instytutu Bezpieczeństwa i Zarządzania Akademii Pomorskiej, przygotowującą się obecnie do udziału w Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020. Pomimo młodego wieku – posiada ona długą listę sukcesów w swojej dyscyplinie. Jej inicjałem był udział w Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego w 2009 i 2010 roku, kiedy to nasza oszczepniczka zdobyła pierwsze miejsce (rekord Polski młodzików). Kolejne lata przyniosły złoty i srebrny medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Pani Marcelina miała wówczas najlepszy wynik na świecie w gronie juniorek, a w 2014 roku zdobyła czwarte miejsce w rzucie oszczepem podczas Mistrzostw Świata Juniorów (EUGENE – USA).

       Ponownie mistrzostwo Polski w rzucie oszczepem stało się jej udziałem w 2015 roku, a rok później została uhonorowana podczas tego wydarzenia srebrnym medalem. Kolejne zwycięstwa to zdobycie tytułu młodzieżowej mistrzyni Polski i srebrnej medalistki drużynowych mistrzostw Europy. W 2017 roku udział w Uniwersjadzie w Tajpej (Tajwan) Marcelina Witek sfinalizowała złotym medalem z wynikiem 63,31 m, poprawiając tym samym swój rekord życiowy. Jej najlepszy wynik w rzucie oszczepem z 5 maja 2018 roku to 66,53 m (rekord życiowy), dzięki któremu została wiceliderką na listach światowych. To drugi najlepszy wynik w historii polskiego oszczepu. Swoją wysoką formę potwierdzała ona wielokrotnie również na arenie międzynarodowej, m.in. podczas regularnych występów w Diamentowej Lidze Shanghai, najbardziej prestiżowym cyklu mityngów, które zaowocowały w 2018 roku sukcesem – drugim miejscem i udziałem w finale Ligi. Jej trenerem jest ojciec – Mirosław Witek.

      Gratulując serdecznie dotychczasowych zwycięstw i tak wielu sukcesów, kibicujemy mocno i trzymamy kciuki za Panią Marcelinę w spełnianiu kolejnych planów i marzeń!

Zob. zdjęcia:

 

 

Znajdziesz nas tutaj