Kolejna edycja Legii Akademickiej

Z radością informujemy, że w naszej Uczelni rozpoczyna się kolejna edycja Legii Akademickiej. Szkolenie  jest w pełni finansowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Program „Legii Akademickiej” jest adresowany do studentów – ochotników, którzy w trakcie studiów chcą przejść szkolenie i otrzymać stopień wojskowy.
Legia Akademicka to  jedno z rozwiązań, którego głównym celem jest odbudowa rezerw osobowych. Po zaliczeniu części teoretycznej student ochotnik otrzyma kartę powołania na ćwiczenia wojskowe – część praktyczną programu, która będzie realizowana w wytypowanych jednostkach wojskowych czy ośrodkach szkoleniowych Sił Zbrojnych RP podczas przerwy wakacyjnej.
Program realizowany jest przez Ministerstwo Obrony Narodowej we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Dla uczestników szkolenia w ramach Legii Akademickiej jest ono zarówno ciekawą przygodą, możliwością zdobycia nowych kwalifikacji, jak i testem, czy warto w przyszłości podjąć czynną służbę wojskową.

Zajęcia teoretyczne realizowane będą w następujących terminach:
- 6-7 kwietnia 2019
- 13-14 kwietnia 2019