KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia

Komunikat końcowy II Mistrzostw Akademii Pomorskiej w Słupsku w badmintona

W dniu 19.03.2018 r. w hali SWFiS rozegrano II Mistrzostwa Akademii Pomorskiej w Słupsku w badmintona.

O zwycięstwo walczyło 43 zawodników i zawodniczek: 28 mężczyzn (rozegrano 41 spotkań) oraz 15 kobiet (23 mecze). Startowali studenci, pracownicy naukowo-dydaktyczni i administracji. Grano systemem francuskim z repasażami. Zwycięzca meczu musiał wygrać dwa sety (do 11 pkt). W niektórych przypadkach trzeba było szukać rozstrzygnięcia w secie dodatkowym.

Klasyfikacja końcowa (do 6 miejsca):

Mężczyźni

1.Strójwąs Mateusz – fizjoterapia

2.Dąbrowski Krzysztof – bezpieczeństwo narodowe

3.Mazowiecki Maciej – turystka i rekreacja

3.Grabowski Artur – ratownictwo medycne

5-6.Gajewski Andrzej, Sawosz Dawid

Kobiety

1.Biłanicz Iwona - fizjoterapia

2.Biłanicz Anna  - fizjoterapia

3.Zalewska Patrycja – ratownictwo medyczne

4.Płotka Katarzyna

5-6. Łukaszuk Katarzyna, Kasprowicz Barbara

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe breloki SWFiS. Na koniec zawodów, dzięki życzliwości p. prorektor ds. kształcenia i studentów dr. hab. prof. nadzw. Danuty Gierzyńskiej, pierwsze trójki w danej kategorii uhonorowano nagrodami rzeczowymi. Organizatorem i sędzią głównym był dr Robert Bąk. Impreza była bardzo udana, także dzięki pomocy w fazie przygotowawczej mgr Haliny Pileckiej. W przeprowadzeniu zawodów pomogli studenci, zwłaszcza  kierunku turystyka i rekreacja, a przy sędziowaniu - mgr Marek Pasławski.

Turniej dostarczył mnóstwo emocji, pod względem organizacyjnym przebiegł bardzo sprawnie. SWFiS ma nadzieję na powtórzenie podobnej imprezy w przyszłym roku.

Zdjęcia z mistrzostw