Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

KDN - Konstytucja Dla Nauki Jubileusz 50 lecia Akademii Pomorskiej w Słupsku Godło

Nauka

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk

O Festiwalu

Akademia Pomorska w Słupsku zaprasza na

XV edycję Bałtyckiego Festiwalu Nauki, 

który  odbędzie się 24 i 25 maja 2018  r.  

Celem Festiwalu jest przybliżenie mieszkańcom regionu tematyki prowadzonych na Pomorzu badań naukowych, zaznajomienie z osiągnięciami nauki oraz przedstawienie ich w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie, sprzyjającej rozbudzeniu ciekawości świata i radości jego poznania.

W tym roku studenci i pracownicy Akademii Pomorskiej przygotują dla mieszkańców Słupska i okolic program festiwalowy bogaty w wydarzenia dostosowane do różnego wieku i zainteresowań odbiorców.

W czwartek 24 maja odbędą się liczne wykłady, pokazy i warsztaty laboratoryjne w poszczególnych Instytutach i Katedrach Akademii Pomorskiej. Przed Urzędem Miasta studenci oraz wykładowcy stworzą po raz kolejny fantazyjne portrety przechodniów w ramach „Międzynarodowej firmy a’la Witkacy”, w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie przeprowadzone zostaną warsztaty z rozpoznawania roślin zielarskich, a na ulicach Słupska odbędzie się gra terenowa.

W dniu 25 maja planowany jest Piknik naukowy na placu przed budynkiem AP przy ul. Boh. Westerplatte 64. Dla uczestników pikniku szykujemy liczne atrakcje, m.in. pokazy i eksperymenty z dziedziny fizyki, chemii, robotyki i biologii, warsztaty z tworzenia rysunków matematycznych i origami, wystawa owadów, mobilne planetarium.  Nie zabraknie również pokazu sprzętu i pojazdów służb mundurowych oraz pokazu udzielania pomocy medycznej podczas symulowanego wypadku drogowego. W gmachu AP odbędzie się finał konkursu Festiwalu Polskiej Piosenki "Swego nie znacie".

Udział w festiwalu jest bezpłatny, ale uczestnictwo w niektórych imprezach będzie wymagało wcześniejszej rejestracji ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

 Harmonogram wydarzeń wraz ze szczegółami dotyczącymi zapisów
Koordynatorzy XV Bałtyckiego Festiwalu Nauki

Patronat honorowy Prezydenta Miasta Słupsk

Partnerzy

 

 

 

 

 

 

 

 

Patronat medialny  

Znajdziesz nas tutaj